معرفی کتاب در و صدف | بلاگ

معرفی کتاب در و صدف

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 

این كتاب كه پیرامون موضوع حجاب نگاشته شده در چهار بخش  مباحث دینی، اجتماعی و سیاسی به رشته تحریر درآمده است. با توجه به بحث بر انگیز بودن موضوع حجاب در بین طرفدارانش در داخل وخارج كشور وگاه سهل انگاری و یا جهل برخی مسلمانان در این باب، نگارنده محترم سعی بر این دارد كه خواننده را به تفكر و تأمل در چرایی و چگونگی این تكلیف الهی دعوت كند.

 

بخش اول كتاب پیرامون این موضوع بحث می نماید كه همه انسانها در جستجوی سعادت وكمال اند، حركت به سوی كمال مانند هر حركت دیگری نیاز به آگاهی و شناخت دارد و نیز با توجه به این كه بهترین واضع قوانین هر مجموعه خالق آن مجموعه است، لذا تنها خداوند است كه صلاحیت و قدرت راهنمایی بشر را در حركت به سوی كمال دارد.

از این رو میزان كمال و رشد هر كس بستگی به میزان تبعیت او از كاملترین و جامعترین قانون یعنی قانون الهی دارد.

تحصیل كمال حقیقی در سایه تناسب وهماهنگی مجموعه قوای انسانی امكان پذیر است چراكه هیچ یك از قوای انسانی بیهوده خلق نشده، هر یك مصلحتی را تأمین می كند و برای هر یك حدی است.

یكی از قوای حیوانی در انسان، غریزه جنسی اوست كه برای بقای نسل وی ضرورت دارد.

این قوه نیاز واقعی و معینی دارد كه اگر به درستی تأمین شود انسان را در راه رسیدن به كمال مطلوب یاری می كند ولی اگر غیر عاقلانه و نادرست به كار گرفته شود، انسان را بسوی سراشیب حیوانیت و زوال استعدادهای عالیه اش سوق می دهد. خداوند برای هدایت این قوه فعال بشری كه از طرق مختلف فردی و اجتماعی، تحریك می شود قوانینی وضع فرموده كه یكی از این مقررات، دستور حجاب است.

معرفی کتاب در و صدف,...
نویسنده : بازدید : 20 تاريخ : چهارشنبه 17 شهريور 1395 ساعت: 1:42